تیه کال دات کام - ندانسته های عادت ماهانه (2)

منوی اصلی
صفحه اول
پست الکترونیک
ارتباط با ما
تبدیل به صفحه خانگی
زیباترین قالب های وبلاگ

نویسندگان
  RSB Group(1247)

بخشهای سایت
  عكسهای زیبا(2)
  آموزش فلش (FLASH)(4)
  آموزش اچ تی ام ال (HTML)(6)
  آموزش فرانت پیج(8)
  آموزش ASP(5)
  اخبار پزشکی و سلامت(87)
  دانلود کتابهای پزشکی و سلامت(2)
  متافیزیک(1)
  ارتباط با اجنه(1)
  روح شناسی(1)
  فراروانشناسی(22)
  طب مکمل(23)
  هاله شناسی(22)
  خانواده و ازدواج(220)
  مد و مسائل زندگی(4)
  روش های موفقیت(2)
  گیاهان دارویی رسمی ایران(98)
  نسخه گیاهی برای بیماریها(46)
  بانک اطلاعات بیماریها(257)
  بارداری - نوزاد - کودک(29)
  مسائل زنانه (فقط خانم ها)(18)
  مسائل مردانه (فقط آقایان)(16)
  ایدز(3)
  روانشناسی(81)
  ورزش و سلامت(5)
  تغذیه(26)
  فرهنگ بدن(2)
  اقتصاد زندگی(1)
  دکوراسیون(1)
  روابط اجتماعی(1)
  آرایش و زیبایی(4)
  آموزش آشپزی(67)
  پرسش و پاسخ پزشکی(1)
  عاشقانه ها(1)
  خانه داری نو عروسان(30)
  چگونه جذاب شویم(1)
  شناخت زنان(1)
  دعاها و مشکل گشا(24)
  آموزش های جنسی(27)
  آموزش ماها یوگا(1)
  رنگ درمانی(10)
  تغذیه و رژیم در بیماریها(44)
  مطالعه موفق(20)
  فروشگاه كتاب(2)
  موبایل - جوک و اس ام اس(103)
  خواص میوه ها و سبزیجات(7)

تبلیغات

 چگونگی سفارش آگهی در تیه كال


جستجوگر

Google

در سایت
در اینترنت

عضویت در خبرنامه

شما هم به جمع 900 نفر عضو خبرنامه این سایت بپیوندید.

Powered by WebGozar


خروجی آر اس اس


آرشیو ماهانه
  آذر 1388 (17)
  آبان 1388 (7)
  فروردین 1388 (1)
  آبان 1387 (46)
  مهر 1387 (10)
  تیر 1387 (23)
  خرداد 1387 (119)
  اردیبهشت 1387 (429)
  فروردین 1387 (153)
  اسفند 1386 (32)
  بهمن 1386 (102)
  دی 1386 (256)
  آذر 1386 (56)


خروجی آر اس اس

******** 

 تبلیغات


  ندانسته های عادت ماهانه (2)

ندانسته های عادت ماهانه (2)

عادت ماهیانه یا پریود چیست؟

قسمت عمده خونروش ماهانه، حدودا دو سوم حجم آن را خون تشكیل می دهد. یك سوم باقیمانده قسمتهایی ازمخاط دیواره رحم و یا سلولهای دیواره بابهشتند.

خون پریود با خونی كه در بدنمان در گردش است متفاوت است. مقدار قابل ملاحظه ای اكسید كلسیم و یا Lime این تفاوت را بر جسته تر می كند و از لخته شدن سریع خون پریود جلوگیری می كند. می دا نید چرا خون پریود باید دیرتر لخته شود (این نكته بر من كه سالها فیزیولوژی خوانده ام ناگفته و یا نا خوانده باقی مانده بود تا چندی پیش...)؟!

 

ندانسته های عادت ماهانه (2)

 

عادت ماهیانه یا پریود چیست؟

قسمت عمده خونروش ماهانه، حدودا دو سوم حجم آن را خون تشكیل می دهد. یك سوم باقیمانده قسمتهایی ازمخاط دیواره رحم و یا سلولهای دیواره بابهشتند.

خون پریود با خونی كه در بدنمان در گردش است متفاوت است. مقدار قابل ملاحظه ای اكسید كلسیم و یا Lime این تفاوت را بر جسته تر می كند و از لخته شدن سریع خون پریود جلوگیری می كند. می دا نید چرا خون پریود باید دیرتر لخته شود (این نكته بر من كه سالها فیزیولوژی خوانده ام ناگفته و یا نا خوانده باقی مانده بود تا چندی پیش...)؟!

 

جواب بیسار ساده است: خاصیت دیر لخته شدن خون پریود برای عبور خون از دهانه رحم و گذر از مجرای بابهشت ضروری است. همچنان وجود بیشتر اكسید كلسیم به تجزیه سریع آن كمك می كند. موجودات میكروسكپی مانند باكتریها و قارچها در خون پریود یافت می شوند كه در صورت باقی ماندن در محیط رحم می توانند تولید بیماری كنند و بسیار هم خطرناك باشند. بعضی از این میكروبها ظاهرا از منی مرد منشاء گرفته اند و بدین ترتیب زن بدن خود را ماهانه تصفیه می كند.  مهم است بخاطر بسپاریم كه خونی كه از بدن زن ماهانه دفع می شود، قبل از ترك بدن به منظور تغذیه و آمادگی محیط رحم برای رشد و حمایت جنین احتمالی كاربرد داشته و نمایشگری از آغاز یك زندگی نوین است. پریود سمبل امیدوار كننده و مثبتی است كه قابلیت زن را برای عرضه یك زندگی جدید به دنیا نشان می دهد. تنها جنبه منفی پریود تاثیر منفی است كه اكثرا بر كم و كیف زندگی روزمره یك زن می گذارد (در بخشهای بعدی در این مورد خاص بیشتر و با دیدی تازه تری به تاثیرات منفی! پریود و اثر آن بر  قابلیتهای زنان در اداره امور مهم جامعه، خواهم پرداخت). از آنجائی كه خون پریود از اجزائی ساخته شده است كه حیاتبخشند، بسیاری از موجودات زنده از آن برای ادامه حیات و تولید مثل می توانند بهره برند. این به این معناست كه خون پریود می تواند پذیرای بسیاری از میكروبهای بیماری زا باشد وشرایط رشد و تكثیرشان را فراهم آورد. همه میكربها خطرناك و بیماری زا نیستند ولی اگر تعدادشان زیاد شود و در یك محیط باقی بمانند بوی خاصی تولید می كنند. برای بوجودآوردن این بو میكربها به زمان، گرما، رطوبت و غذا احتیاج دارند. حالا بسیار ساده است حدس بزنیم كه چگونه می شود از رشد میكربها و تولید بوی آزار دهنده، كه اشتباها به خون پریود نسبت داده شده است، جلوگیری كرد: شستشوی مكرر بدن و عوض كردن نوارهای بهداشتی هر 4 ساعت یكبار، دوره پریود را خیلی راحتتر و بهداشتی تر می كند. اگر به خون پریود اجازه داده شود كه آزادانه از بدن خارج شود و چیزی جلوی جاری شدن آن را نگیرد  و یا اینكه بر روی بدن خشك شود و مدتی بعد از روی بدن پاك شود، رشد غیر قابل كنترل میكربها و تولید بوی ناخوشایند نمی تواند اتفاق بیافتد.

اگر این خون در تماس با پوست زن و یا شریك او نیز قرار بگیرد و احیانا خشك شود، ریسك چندانی متوجه هیچیك نیست. همچنین اگر خون پریود  بر روی ملافه و یا حوله ای بچكد و رطوبت آن تبخیر شود خطری را در بر نمی گیرد. ولی باید بگویم كه این منطق در مورد جذب خون توسط تامپون در محیط مرطوب و گرم و بابهشت صادق نیست و ماندن تامپون به مدت زیاد در این محیط بسیار خطرناك است و باعث بوجود آمدن سندروم خطرناكی است كه باعث مرگ می شود و به «سندروم شك سمی» معروف است. نشانه های این سندروم شامل تب بالای 38 درجه همراه با اسهال و استفراغ است.  بنابراین اگر چنین نشانه هایی را در طول مدت پریود خود مشاهده كردید، درصورتیكه از تامپون هم استفاده می كنید، بلافاصله تامپون را در آورده و خود را به دكتر برسانید.

 داشتن سكس در هنگام پریود، چه تنها و چه با شریك، یكی دیگر از تحریم شده ها و یا تابو های دوران ماست. اگر یك زن به این باور برسد كه می شود در زمان پریود هم سكس داشت باید قبول كند كه این سكس ریخت و پاشش بیشتر است. معمولا جامعه زنان را از در گیر شدن در هر گونه فعالیتی كه ظاهرا پاكیزه گی آنان را مخدوش می كند، باز می دارد و خون پریود یكی از آن چیزهای نجس و كثیف شمرده می شود!!

  با اینكه خواسته های شهوانی زنان در طول یك ماه افت و خیز فراوان دارد و از نظر بیولوژیكی اكثر زنان در زمان تخمك گذاری ( در نیمه سیكل) این نیاز را بیشتر در خود می یابند،  ولی تحقیقاتی كه اخیرا در این مورد صورت گرفته به خوبی نشان می دهد كه بسیاری از زنان نه فقط در هنگام تخمك گذاری بلكه دقیقا قبل از آغاز پریود و یا بعد از شروع آن نیز نیاز جنسی فراوانی را حس می كنند. بنابراین غیر طبیعی و غیر قابل تصور نیست اگر كسی در طول مدت پریود سكس داشته باشد و از آن هم لذت ببرد ولی این در صورتی امكان پذیر است كه زن، البته در صورت تمایل، از خودش جرات فراوان نشان داده و بر خلاف مسیر رود كه او را به سمت قایم كردن خود در زمان پریود و یا بهتر بگویم قایم كردن پریود خود می راند، شنا كند. در صورت چنین خواستی، او باید دست از نوارهای بهداشتی و تامپون خود كه تا كنون نقش نجات دهنده برای او داشته اند بردارد و آمادگی كامل برای خراب كردن یك ست كامل ملافه و حوله خود را داشته باشد و به مایعات بدنش اجازه دهد كه با بدنش و محیط اطرافش و شریكش تماس پیدا كند. 

نگران نباشید، زندگی همچنان بعد از این واقعه ادامه پیدا خواهد كرد.صفحه اصلی| نوشته شده توسط RSB Group در چهارشنبه 8 خرداد 1387 و ساعت 02:05 ق.ظ  پیامها


 مطالب گذشته

 هاله نورانی انسان  چاکراها در هاله  چاکرای اول چاکرای دوم  چاکرای سوم  چاکرای چهارم چاکرای پنجم  چاکرای ششم چاکرای هفتم  نادی ها در هاله  سطوح هاله نورانی  کالبدهای هاله نورانی  ساختار آگاهی و کالبد نورانی  کالبد اثیری و هاله نورانی  تقویت هاله نورانی


امكانات سایت

جستجوی یك كلمه در همین صفحه:

تبلیغات


لینك باكس تبلیغاتی


آمار بازدیدها
امروز :
بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل مطالب :
كل نظرها :
كل بازدید ها :
به روایت وبگذر : به روایت پرشین استت :

وضعیت در یاهو


This Template Is Designed bY : tyekal.Com

All Rights Reserved 2006-2007 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات