تیه کال دات کام - چاکرای هفتم

منوی اصلی
صفحه اول
پست الکترونیک
ارتباط با ما
تبدیل به صفحه خانگی
زیباترین قالب های وبلاگ

نویسندگان


بخشهای سایت

تبلیغات

 چگونگی سفارش آگهی در تیه كال


جستجوگر

Google

در سایت
در اینترنت

عضویت در خبرنامه

شما هم به جمع 900 نفر عضو خبرنامه این سایت بپیوندید.

Powered by WebGozar


خروجی آر اس اس


آرشیو ماهانه


خروجی آر اس اس

******** 

 تبلیغات


  چاکرای هفتم

 

نام این چاكرا در زبان سانسكریت ساهاسرارا به معنی «هزار گانه» است. این چاكرا در فرق سر واقع شده، رنگ آن بنفش است و توسط عنصر فوهات كنترل می‌شود. در سطح فیزیكی این چاكرا با ذهن و مغز در ارتباط است. چاكرای هفتم نماینده‌ی اجزای تفكر آگاهانه و ناخودآگاه ما، نحوه‌ی برخورد ما با عقایدمان در سطح كیهانی و توانایی ما برای دستیابی به شعور جمعی است. آگاهی همراه با چاكرای تاج مربوط به معنویت ما یا درك ارتباطی است كه ما به عنوان موجوداتی معنوی در دنیای فیزیكی داریم. چاكرای تاج، دروازه‌ای به سطوح بالای آگاهی یا اراده‌ی الهی است. رنگ این چاكرا بنفش است و كنترل قشر مخ، سیستم عصبی مركزی و غده‌ی هیپوفیز را بر عهده دارد. غده‌ی هیپوفیز یك غده‌ی اصلی است و به همین دلیل است كه ما غده‌ی هیپوفیز را با چاكرای تاج ارتباط می‌دهیم.

هفت چاكرا نماینده‌ی هفت مرحله ابتدایی تكامل متافیزیكی ما هستند. هر یك از مراحل، با عملكرد همان چاكرا مطابقت دارد.

سیستم چاكراها، عواطف و پاسخ‌های عاطفی ما را ذخیره و فعال می‌كند. همه‌ی افكار، احساسات و عواطف ما كه همه روزه تجربه می‌كنیم و همه‌ی خاطرات تجربه‌های گذشته ما، در سیستم انرژی ما ثبت و ذخیره می‌شوند. هر لایه از كالبد هاله‌ای با یكی از چاكراها تطابق و همبستگی دارد. مثلاً سطح اول كالبد هاله‌ای (كالبد اتری( با چاكرای اول (چاكرای ریشه( همبستگی دارد. كالبد عاطفی با چاكرای طحال همبستگی دارد و به همین ترتیب تا كالبد كتری كه با چاكرای تاج همبستگی دارد. (به مبحث هاله مراجعه كنید). هر گاه می‌گوییم یك چاكرا دچار «عدم تعادل» شده است، به این معنی است كه در این چاكرا انرژی كاهش یافته، یا مصرف انرژی بالا است. وضعیت این چاكرا می‌تواند بر وضعیت چاكرای بالا یا پایین آن تأثیر بگذارد. دقیقاً همانطور كه هاله منعكس كننده‌ی وضعیت كلی سلامت ماست، چاكراها نیز همین حالت را دارند. چاكرا ها را می‌توان به آیینه‌های كوچك تشبیه كرد، كه آنچه را كه در زندگی ما در زمینه‌ی شخصی یا معنوی در حال وقوع است نشان می‌دهند. زیرا چاكراها نسبت به تحریكات داخلی(دورنمای ذهنی و عاطفی ما) و خارجی واكنش نشان می‌دهند. چاكراها همه روزه در پاسخ به آنچه ما تجربه می‌كنیم و اینكه چگونه با این تجربیات كنار می‌آییم، تغییر می‌كنند. به هر حال توانایی ما برای كنار آمدن با هر وضعیت، بستگی به وضعیت داخلی هر چاكرا دارد. اگر یك چاكرا در تعادل باشد (یعنی باز باشد و انرژی در آن جریان داشته باشد) ما خواهیم توانست نسبت به آنچه تجربه می‌كنیم، واكنشی مطلوب و مؤثر نشان دهیم. اما هنگامی كه یك چاكرا مسدود یا دچار عدم تعادل باشد، این توانایی نیز دچار اختلال می‌شود، زیرا وضعیت نامطلوب چاكرا، ابعاد وجود ما را محدود می‌كند.

مآخذ: کتاب دانشکده متافیزیک کی آرا، تآلیف مهدی رحیمی گل سفیدی ، انتشارات کوشامهر

Reference: M.R.G , Chiara College of Metaphysics, Kushamehr publications, 1381صفحه اصلی| نوشته شده توسط در یکشنبه 1 آذر 1388 و ساعت 01:11 ق.ظ  پیامها


 مطالب گذشته

نمایش نظرات 31 تا 60

امكانات سایت

جستجوی یك كلمه در همین صفحه:

تبلیغات


لینك باكس تبلیغاتی


آمار بازدیدها
امروز :
بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل مطالب :
كل نظرها :
كل بازدید ها :
به روایت وبگذر : به روایت پرشین استت :

وضعیت در یاهو


This Template Is Designed bY : tyekal.Com

All Rights Reserved 2006-2007